Geoblog.pl    jasien    Podróże    INDOCHINY: 13 lipiec – 29 sierpień 2009 rok    Jedziemy do Laosu

Jedziemy do Laosu

Wietnam
Wietnam, Diện Biên Phủ

Alo Alo
Dzisiaj caly dzien w podrozy. Rano o 7.40 ruszylismy busikiem z Sapa (koszt 7USD/os). Podroz trwala prawie 10 godzin a to tylko 200 km. Ci, ktorzy mowia, ze mamy zle drogi powinni sie przejechac ta trasa. Widoki cudowne - gorskie - ale droga pozwolila na przejechanie 200 km w ciagu 10 godzin - to mowi samo za siebie. Raz stanelismy bo obsunela sie skarpa na droge.

Dotarlismy w koncu do Dien Bien oddalone od granicy z Laosem jakies 40 km. Dziura zabita dechami (standardowy syf azjatycki - jedza, pija i ... w jednym miejscu - fotki i filmiki to pokaza) - jednak nie tak jak my to przezywamy.

Chcielismy - ruszyc jeszcze dzisiaj do Laosu, jednak jedyny bus odjezdza o 5.30 rano. Niestety kasjerka powiedziala, ze na jutro biletow juz brak.
Wstajemy jutro o 5 i idziemy (z Japoncem - poznalismy sie w busie z Sapy) na PKS, jak nie bedzie miejsc to pojedziemy taksa w trojke.

Jutro planujemy w koncu dotrzec do Luang Prabang.
Teraz siedzimy w kafejce w garazu sa dwa kompy i probujemy uzupelniac naszego bloga. Z nami serfuja jeszcze niewidzialne muszki, ktore caly czas nas gryza po nogach i jaszczureczki na scianach - takze jest wesolo.

kura
kura - 2009-07-26 16:48
ale ja Wam zazdroszczę...no może mniej jak pomyślę sobie żeby w 10 godzin jechać taki odcinek:) już nie będę marudzić na korki wrocławskie:)

Pozdrawiam

jasien - 2009-07-26 17:01
Jo Kurka - tylko sprobuj!!

kura
kura - 2009-07-26 17:03
za każdym razem pomyślę o Was:p
uważajcie na siebie i wypijcie dzisiaj moje zdrowie:p

jasien - 2009-07-26 17:13
Dzisiaj nie damy rady wypic Twojego zdrowka, bo wczoraj przesadzilsmy z samogonem wietnamskim i dzisiaj odpoczywamy:) Ale w Laosie to bedzie pierwsze co zrobimy:)

jasien - 2009-07-26 17:21
Oj wczoraj to sie dzialo. Wypilismy hektolitry samogonu wietnamskiego. Wietnamcy nas sami zapraszali jak chodzilismy po miescie i widzieli, ze my walimy to z gwinta. Takze, chlopaczki zobaczyli co to sa mocne glowy z Polski. Oczywiscie ostro pospiewalismy - i "jakos" i "o ktorejs" dotarlismy do hotelu :))
Pozdrawiamy wszystkich!!

winopijek
winopijek - 2009-07-26 23:17
fryzjer lepszy niż Brzytwa w Lubsku :)

Zasoby: 83 wpisy83 365 komentarzy365 595 zdjęć595 0 plików multimedialnych0

22.06.2012 - 25.06.2012