Geoblog.pl    jasien    Podróże    INDOCHINY: 13 lipiec – 29 sierpień 2009 rok    Yangshuo

Yangshuo

Chiny
Chiny, Yangshuo

Jo okolo 8 obudzilo nas walenie do drzwi, juz myslelismy ze policja chinska nas chce zamknac za wczorajsze pogawedki w parku z dwiema chineczkami. Okazalo sie, ze to namolny lepk co nas sciagna do tego hotelu, ponownie chcial nas naciagac na jakies wycieczki. Juz pakowal sie do pokoju ale dostal drzwiami po nosie (We are sleeping).

Prysznic i ruszylismy na miasto i postanowilismy zrobic porzadek na naszym blogu. Mialo nam to zajac godzinke ale juz siedzimy druga.

Dzisiaj mamy w planach wejsc na gore Moon Hill.
Jutro z rana o 8 spadamy busem do Hanoi (tym razem na siedzaco), ale juz po wstepnym wywiadzie wiemy, ze musimy jechac busem do Naning a poznej zobaczymy. Zastanawiamy sie czy jeszcze nie zostac z jeden dzien gdzies w Chinach.

Takze odezwiemy sie jak bedzie okazja i czas - bo jakos szkoda nam go na siedzenie przed kompem.

Ale co sie nie robi dla Was nasi Kamraci na calym swiecie :))

Jo a wasnie siedzimy juz 3 godzine jest 13, na zewnatrz pada deszczyk. Ogolnie to temperaturki sa pozwyzej 30 stopni i zajebista wilgotnosc - pocimy sie non stop dlatego tez na biezaco uzupelniamy plyny:))

Zaraz idziemy na sniadanie bo jeszcze nie zdazylismy - ale plyny sa konieczne (chinskie brendy i wineczko) - ogolnie to jestesmy poprzestawiani na wszystkich plaszczyznach.

Pozdrawiamy all people - we love you a szczegolnie Patryczka-sledziczka!!!

Ogolnie wojarze po wioskach zrobily na nas niesamiomite wrazenie. Jestesmy oczarowani i zaden hong kong nie przebije najmniejszej wioski chinskiej.
Gdy jechalismy sliping busem przez chinskie wioski POSZLO HASLO:

"TE WSZYSTKIE WIOSKI WYGLADAJA JAKBY PRZEZ NIE TORNADO PRZESZLO. K.... JAKBYSMY TU WYSIEDLI TO BY NAS ZJEDLI"

Po 40-km wycieczce rowerowej zmieilismy zdanie. Ogolnie kazdy wyskakwal z domu i nas pozdrawial. Pozytyw na maxa. Szkoda troche bylo na tych wychudzonych dziadkow i dzieci spiacych na betonie, mimo to byli pozytywnie nastawieni do swiata.
Po powrocie skoczylismy znowu do typowego chinskiego baru i zgodnie z zasada zamowilismy ichnie zarelko (trudno im wytlumaczyc co chcemy, wiec pokazalismy zeby pomieszali wszystko i ma byc pyszne). Tym razem trafilismy na ryz z warzywami, chrzastkami i kostakami (bardzo wykwintne danie). Cos tam podziubalismy i poszlismy do parku na dezynfekcje - pozowalismy tam miedzy innymi do zdjec, bylismy w centrum zainteresowania andrzeja, ktory stal i patrzyl na nas przez ok godzine - bylo wesolo.

Pozniej skoczylismy na chinska dyske, zalatwilismy kontrakt na masowe dostawy chinskich masek do polski i zamkneli nam masazystki przed nosem.

anka, mara, wodzik, janek, maryla
anka, mara, wodzik, janek, maryla - 2009-07-19 16:20
hehe, w porzo, trzymamy kciuki :-)))

ewa
ewa - 2009-07-19 19:43
babunia i ciotunia też Wam sekundują.

ciocia Ewa-duża
ciocia Ewa-duża - 2009-07-19 19:50
Tylko 2,5 % świata??????????
Uwaga na świńską grypę , tamtejsze linie lotnicze i nawałnice.
Pozdrawiam

winopijek
winopijek - 2009-07-19 22:50
panowie - składam zamówienie na zdjęcie butelek (puszek, kartonów, kanistrów, tubek, kubeczków, woreczków) po chińskich trunkach - ciągle chce się dokształcać :P

mec. Wiecie Kto
mec. Wiecie Kto - 2009-07-20 08:48
Chłopaki - bliższe opisy chińskich dzierlatek, które bajerowaliście. Nie przesadzajcie z opisami przyrody - w końcu to nie National Geografic :)

Pozdro i powodzenia w walce z Viet Congiem :)

PS. Szukajcie faceta o imieniu CHARLIE
PS II. Wolność dla jakiejś górskiej monarchii wyznaniowej :)

piterlew
piterlew - 2009-07-20 09:28
echhhh Panowie!!! jeszcze kilka takich wpisow i fotek zwalniam sie z roboty , pakuje plecak i gdzies na szlaku w dzungli Was dogonie!!!!

wiadomo kto
wiadomo kto - 2009-07-20 09:34
Piter Ty to w tej dżungli na bank zaginiesz :P

junc
junc - 2009-07-20 15:31
spokojnie, piter zna chiński i to różne dialekty :)

ivonekk
ivonekk - 2009-07-20 20:12
no raczej! i niech nikt w to nie wątpi ;p

jasien
jasien - 2009-07-20 20:26
Widze ze rodzinka w komplecie:)
Ps. na cenzure nie mam wplywu
Pozdrowionka dla calego klanu

jasien
jasien - 2009-07-20 21:27
Pietrek wlasnie wlasnie powoli wjezdzamy w dzungle - ruszaj na szlak!!!!

Bartas
Bartas - 2009-07-22 22:17
Jeszcze chwila i zjem komputer z zazdrosci :P nie zapomnij o herbacie zielonej !!!!!

KarolS
KarolS - 2009-07-23 20:39