Geoblog.pl    jasien    Podróże    INDOCHINY: 13 lipiec – 29 sierpień 2009 rok    Angkor Wat itp

Angkor Wat itp

Kambodża
Kambodża, Siĕmréab

Z Phon Phen wyruszylismy o polnocy na Siem Reap. Jak dotad to byla najlepsza podroz bo poprosilismy kolesia zeby sie z nami zamienil miejscami i mielismy najlepsza miejscowke w autobusie (na pietrze w pierwszym rzedzie). Mozna bylo sie rozlozyc na calej podlodze i spac, tak tez zrobilismy.
Do Siem Reap dotarlismy nad ranem. Tam juz czekala gromada tuktukarzy i za dolca (w kambodzy wszytskie ceny sa w dolarach nawet w sklepach chociaz maja swoja walute) zawiezli nas do hotelu gdzie utargowalismy pokoj z klima z 20 na 12 dolcow. Ok 8 rano wynajelismy tuktukarza na caly dzien (10 dola) i ruszylismy na swiatynie.
Wszystkie swiatynie rewelacja. Podobno jest ich 400 czy cos takiego. Mimo tego ze Angkor Wat jest niby najwieksza atrakcja to na nas zrobily wrazenie mniejsze swiatynie. Znowu przewodnik Pascala nas zaskoczyl. Niby na zwiedzanie kompleksu trzeba przeznaczyc od 3 do 7 dni. Nam jeden w zupelnosci wystarczyl.

Ale caly obiekt swiatynny polecamy jak najbarziej, calosc tworzy nie zapomniany klimat (w pelni zasluguje na miano cudu swiata).

Wieczorkiem doswiadczylismy jeszcze tylko jak smakuje waz i zaby.
Rewelacja, stwierdzilismy, ze lepszego miesa niz zabuni nie jedlismy w Azji. Od dzis jestesmy wielkimi smakoszami zabuniek. Waz tez byl niczego sobie ale bardzo malo miesa i trzeba sie nadziubac.

kura
kura - 2009-08-14 18:25
hura! jest kabel:) miło Was widzieć :) podrówka

Bartas
Bartas - 2009-08-14 18:47
Chłopaki pisaliście że śmigacie na skuterkach. Znalazłem świetny filmik jak fajnie jezdzić na motorku looknijcie i dajcie znać czy udało Wam się zrobić ten trik :)

ivonekk
ivonekk - 2009-08-16 01:22
z pewnością pyszna ta żabunia, mniamy ;]

szeryf
szeryf - 2009-08-19 09:06
Tyle zdjęć nawrzucaliście, a na żadnym adama nie widzę. Dajcie choś jedną fotę ze Śliwą

jasien
jasien - 2009-08-21 07:29
Ze sliwa to beda foty dopiero w bangkoku:)

jasien
jasien - 2009-08-21 09:47
Po ciezkich walkcahc mamy czytnik kart. Najgoszy problem to ze kamera poszla do wody i nie bedzie wiecej filmikow:) Pozdro

Zasoby: 83 wpisy83 365 komentarzy365 595 zdjęć595 0 plików multimedialnych0

22.06.2012 - 25.06.2012